Vi har også snakka med Arthur Salte i Norges Bondelag om kva som må til for å få færre ulukker i landbruket. Handlar det om flaks og uflaks, er det berre bonden sitt ansvar, eller er der faktorar som vi kan påverke og gjere noko med? Lytt til podkasten på spotify, appen podkaster eller under her..
Flere nyheter
Det kan så lett gå bra!
Går det bra, eller skal vi gje oss tid til å sikre? Gløym KSL, HMS-system, papir og dokumentasjon. Det er mellom øyra det sit til sist..
Vest
Vi prioriterer potet i årets forhandlinger
Vi har ikke prioritert frukt- og grønt i dette kravet, konstaterte leder av Norsk bonde- og småbrukarlag, Tor Jakob Solberg, under pressekonferansen da kravet ble lagt frem.
Fagforum Potet
Svakere lønnsomhet i industripotet
I en oppdatert dekningbidragskalkyle finner AgriAnalyse langt større forskjell i dekningsbidrag mellom industri og konsumpotet-produksjon, enn hva forutsatt av Landbruksdirektoratet i to rapporter.
Fagforum Potet